Konferencja naukowa „Pytania podstawowe dogmatyki prawa karnego” 12 maja 2017

W marcu 2016 roku osiemdziesiąte urodziny obchodził Profesor Tomasz Kaczmarek –nieprzerwanie od ponad pół wieku obecny w gronie najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki prawa karnego, przez cały ten okres znacząco oddziaływający na jej teoretyczne oraz dogmatyczne fundamenty, a także na kształt przyjmowanych przez ustawodawcę rozwiązań legislacyjnych. Pozostając pod wrażeniem aktywności naukowej Profesora, Katedra Prawa Karnego Materialnego Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej połączonej z wręczeniem Szanownemu Jubilatowi dedykowanej mu przez grono uczniów i przyjaciół Księgi Jubileuszowej.

Obrady konferencyjne pt. „Pytania podstawowe dogmatyki  prawa karnego” odbędą się w dniu 12 maja 2017 r. w Sali 3D na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr.

Organizatorzy planują – opierając się na złożonych już deklaracjach oraz zapowiedziach uczestnictwa – debatę w dwóch blokach tematycznych, obejmujących pytania o: 1) istotę przestępstwa, w tym m. in. o jej normatywną oraz dogmatyczną strukturę oraz 2) racjonalizację kary kryminalnej w kontekście permanentnych nowelizacji kodeksu karnego, przy czym debata zostanie poprzedzona stosowanymi wystąpieniami wprowadzającymi. Szczegółowy program konferencji ukaże się niebawem.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować poprzez wypełnienie formularza elektronicznego zamieszczonego w zakładce Konferencje. Prosilibyśmy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 1 maja 2017 r.

Informujemy, że wysokość opłaty konferencyjnej to 150 zł, w ramach której organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne oraz catering.

Dane do przelewu:

Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław

Bank Zachodni – WBK: 68 1090 2503 0000 0001 0246 5849

w tytule przelewu prosimy o wskazanie Konferencji – „Pytania podstawowe dogmatyki prawa karnego”

Z wszelkimi pytaniami można kierować się również do sekretarza konferencji dr. Dagmary Gruszeckiej (tel. 601-887-757) lub na adresy mailowe: dag.gruszecka@gmail.com, jgiezek@jkg.pl